; Фонтан в саду: заспокійлива енергія води - Авіатор

Фонтан в саду: заспокійлива енергія води

Фонтан в саду: заспокійлива енергія води

Яка головна відмінність дачі «радянського» зразка від сучасного її аналога? Те, що на першій господар отримував радикуліт, обробляючи грядки з картоплею, а на другий отримує позитивні емоції, насолоджуючись в кінці трудового тижня почуттям єднання з природою. У цьому випадку, за допомогою інструментів ландшафтного дизайну, ви можете облаштувати ділянку в стилі, який буде вам до душі: скандинавський – з дерев’яною лазнею і різьбленою альтанкою, тінистий англійський парк, французькі «регулярні» алеї або філософський японський «сад каменів». А ми пропонуємо вам спорудити фонтан, який, в залежності від зовнішнього вигляду, може стати «родзинкою» будь-якого саду!

Зазвичай, фонтан – це дуже претензійна споруда, яка обов’язково буде знаходитися в фокусі уваги всіх відвідувачів саду. Він надає ландшафту індивідуальності і завершеності, але буде виглядати безглуздо в стилістично невідповідному йому оточенні. Тому, дуже уважно поставтеся до вибору місця установки фонтану, а також зовнішньому вигляді навколишнього ландшафту.

Для початку потрібно визначитися з дизайном і конструкцією фонтану. Фонтани поділяються на дві великі групи: стаціонарні і плаваючі (заглибні, понтонні).

Стаціонарні фонтани мають в своїй основі архітектурну композицію. Для нього споруджується басейн, який є основним сховищем води. У басейні по центру встановлюється основна фігура, іноді навколо неї по периметру розташовують другорядні, менші за розміром. Найпопулярніші архітектурні форми для таких фонтанів – це чаші, а також скульптури людей і тварин. Чаша може бути фігурною або мати просту форму. Крім того, чаша може використовуватися одна, або нанизуватися на вертикальний стовп, зверху вниз у міру збільшення діаметра. Найчастіше матеріалом для виготовлення фігур служить штучний камінь – полімербетон.

До стаціонарних відносяться і пристінні фонтани. При їх спорудженні використовується вертикальна основа – огорожа, стіна, кам’яний насип. Біля такої основи знаходиться напівкруглий басейн. На стіні монтуються маскарони – рельєфні зображення обличчя людини, а також голови тварини або птаха.

Плаваючі фонтани встановлюються в басейні або в будь-якому іншому водоймищі. Конструкція такого фонтану складається з насоса, трубопроводу і спеціальної насадки, які і здійснюють циркуляцію води у фонтані. Напрямок руху водного потоку і форму фонтану формують насадки, їх існує кілька різновидів. Так, наприклад, за допомогою насадки «дзвін» з декількох струменів утворюється щільна водяна півкуля; фонтан «риб’ячий хвіст» – це кілька струменів, що розходяться під кутом від 30 до 40 градусів; незвичайна форма газової конфорки утворюється за допомогою насадки «тюльпан»; а «тіффані» – це сукупність «риб’ячого хвоста» і «дзвону». Правильно підібрати насадку, яка підійде до вашого ставку, допоможе фахівець фірми, яка буде споруджувати вам фонтан.

Навіть серед цього різноманіття не можна не згадати фонтани з додатковою опцією підсвічування. У темряві вони додадуть особливу чарівність вашому саду. Споруджується таке диво за допомогою обертового диска з кольорового скла, який приєднується до зануреного насосу. Підсвічується диск лампою, що знаходиться під ним. Від потужності лампи залежить розмір освітлюваної ділянки і різкість контрасту з навколишньою темрявою.

Існує ще більш «просунутий» вид фонтану – світлодинамічний. «Гра» струменів і багатобарвне світіння забезпечується спеціальним програмним управлінням роботою насосів і підсвічування.

Так, створити фонтан в саду непросто. Однак, без праці, як то кажуть, не витягнеш рибку зі ставку. Але, погодьтеся, витрачені зусилля варті того, щоб мати задоволення спостерігати, як легкі струмені «риб’ячого хвоста» плескаються в прозорій воді вашого ставку …