Маршрути вихідного дня навколо Києва
На жаль, відпустка в житті середньостатистичної людини трапляється набагато рідше, ніж бажання куди-небудь поїхати, побачити щось нове, і просто відпочити. Добре, що люди придумали вихідні! І нехай за два дні відвідати далекі краї навряд чи вдасться, але вивчити околиці рідного міста – цілком! Що ж, озброюємось потрібними знаннями, картою, і в путь!
Коростишів
Це місто по праву пишається своєю історією: згідно з давніми літописами, його заснували представники древлянського племені десь в VI-VII столітті. Але знаменитий Коростишів завдяки пам’ятнику більш пізньої епохи – костелу Різдва Пресвятої Діви, спорудженому в XVII столітті.
Насолодитися в цьому місті можна не тільки архітектурними, але і природними красотами: прогуляйтеся по набережній річки Тетерів, на якій місто розташоване, а також скупатися в зеленувато-блакитних водах озер Коростишівського кар’єра.
Томашівка
Це село варто відвідати тому, що тут розташований історичний пам’ятник, який, на відміну від більшості інших йому подібних, знаходиться в хорошому стані. Цей маєток польського роду Хоєцьких. Палац і парк при ньому вони побудували на початку ХХ століття, за роки радянської влади цей комплекс занепав. На початку нашого століття тут був заснований Різоположенческий монастир. Ченцям цієї обителі садиба і парк і зобов’язані своїм відродженням.
Корнин
Це селище вже само по собі мальовниче – воно розташоване на берегах водосховища на річці Ірпінь в оточенні дібров. Але славиться воно абсолютно незвичним водоймою, яка утворилася на місці затопленого гранкар’єру. Його стрімкі гранітні береги і березові гаї утворюють абсолютно нехарактерний для наших широт пейзаж.
Фастів
Сюди зручно приїхати залізницею, адже це одна з вузлових станцій. До того ж, не доведеться багато ходити по місту, щоб побачити основну фастівську пам’ятку, розташовану прямо на вокзалі: вагон, в якому в 1918 році відбулася важлива історична подія – був підписаний акт «злуки» Східної і Західної України. Крім цього, в Фастові є унікальні пам’ятники церковного зодчества – дерев’яна Покровська церква (XVII ст.), і католицький костел Воздвиження Святого Хреста (початок XX в.).
Ясногородка
Виявляється, щоб побачити страусів, зовсім не обов’язково вирушати в Австралію. Тут, в околицях столиці, знаходиться справжнісінька страусина ферма. Туристам тут не тільки проведуть екскурсію, а й пригостять стравами з страусятини в місцевому ресторані. А дітям обов’язково сподобається міні-зоопарк, де можна не тільки подивитися на домашніх тварин, а й власноруч їх погодувати.
Васильків
Існує цікава легенда щодо місцевого собору Святих Антонія і Феодосія. Він був споруджений в середині XVIII століття за велінням тодішнього архімандрита Києво-Печерської Лаври, і кажуть, що васильківський храм пов’язаний з київською святинею підземним ходом. Примітна доля іншої місцевої культової споруди: синагога стала вокзалом залізничної станції Васильків-2.
Біла Церква
Без сумніву, найяскравіша місцева пам’ятка – це парк «Олександрія». Цей шедевр садово-паркового мистецтва прекрасний у будь-яку пору року. А якщо у вас залишиться час і сили після прогулянок по його мальовничим алеях, приділіть увагу старовинним архітектурним пам’яткам Білій Церкві, і огляньте зимовий палац Браницьких, Преображенський собор, поштову станцію, торгові ряди, костел Іоанна Предтечі і гімназію.
Городище-Пустоварівське
Уявіть, водяні млини існують не тільки на карпатських річках! Це містечко унікальне тим, що тут знаходяться цілих два млини, причому на одній греблі. Незважаючи на свій більш ніж солідний вік (а побудовані вони в XIX столітті), обидві млини досі прекрасно працюють за призначенням. Береги річки Рось між цими млинами з’єднані сталевим підвісним мостом.
Пархомівка
Тут знаходиться православна церква, що має відразу дві унікальні особливості: по-перше, у неї зовсім незвичайна архітектура, не характерна для українського церковного зодчества, а по-друге, в цьому храмі збереглися фрески, виконані за ескізами Миколи Реріха. Побудована Покровська церква на початку ХХ століття.
Урочище Кам’яниця
За пам’ятками козацької старовини не обов’язково їхати на Хортицю. В урочищі Кам’яниця збереглися руїни козацької фортеці, а саме: рів, фортечні вали і підземний хід. Можете також спробувати щастя в пошуку скарбів: кажуть, під місцевим колодязем з промовистою назвою Вигадка зберігається древній козацький скарб.
Уляники
Якщо ви віддаєте перевагу на відпочинку не знайомитися з архітектурними пам’ятками, а спілкуватися з природою – вирушайте сюди! Це село славиться своїми джерелами – з «живою» та «мертвої» водою. У першому вода насичена іонами срібла, а в другому – багата йодом. Уляники знаходяться в дуже мальовничій місцевості, флора тут просто приголомшлива. А ще, гуляючи по його околицях, ви цілком можете побачити стадо косуль або натрапити на місця, перериті дикими кабанами.
Переяслав-Хмельницький
У цьому невеликому містечку знаходиться аж 26 музеїв! Найзнаменитіший з них – Музей народної архітектури та побуту під відкритим небом, аналог київського Пирогово. Так що часу на ознайомлення з усіма скарбами цього міста вам знадобиться чимало.
Вишгород
Це місто має давню історію, колись воно було резиденцією княгині Ольги. Вишгород пережив часи монголо-татарської навали, ці кочівники спалили місцевий храм Бориса і Гліба разом з зачиненими там городянами. В середині XIX століття храм був відбудований, і височіє тепер над берегами Київського водосховища.
Отже, маючи такий список під рукою, ви довго ще не будете задаватися питанням, куди поїхати на вихідні. Так що, як то кажуть, бон вояж!