; Європа туристична: зимові забави на будь-який смак - Авіатор

Європа туристична: зимові забави на будь-який смак

Європа туристична: зимові забави на будь-який смак

Як часто ми, подібно до птахів, прагнемо пережити зимові холоди в теплих краях, однак, позбавляючи себе при цьому безлічі чудових можливостей для розваг, які дарує сніжна пора. Насправді їх дійсно чимало, варто лише озирнутися навколо і вибрати ті, які припадуть вам до смаку. Не пропустіть можливість і ви взяти участь у захоплюючому зимовому марафоні!

  • Політати на повітряній кулі.

sh6

Відчуйте себе послідовниками братів Монгольф’є на Міжнародному фестивалі повітряних куль, який щорічно проводиться в кінці січня на швейцарському гірськолижному курорті Шато д’Е недалеко від Гштаада. Команди учасників змагаються не лише в швидкості і майстерності польотів, але і беруть участь в конкурсі на найоригінальніший дизайн повітряної кулі. В рамках фестивалю також відбудеться шоу «Нічне сяйво», під час якого нічне небо буде розписано фантастичними світловими візерунками.

  • Помилуватися північним сяйвом.

1254159380_cg_06

Старовинна фінська легенда свідчить, що північне сяйво викликають полярні лисиці, коли чешуть боки об засніжені скелі так сильно, що іскри звиваються в небо. Вчені ж дотримуються «дещо інший» версії, і стверджують, що явище Aurora Borealis виникає, коли потоки протонів і електронів «атакують» верхні розріджені шари атмосфери, і змушують їх сяяти ніжними жовто-зеленими переливами. Насолодитися видовищем цього унікального природного феномена можна в далекій Лапландії – найпівнічнішій фінської провінції, яка розташувалася аж за Полярним колом. Ваші шанси побачити північне сяйво найбільш високі в період з лютого по березень, якщо будете спостерігати за небом в ясні ночі.

  • Спробувати свої сили в снігових іграх.

1148159694

Виявляється, шанувальникам гольфу не варто сумувати з приходом холодів, адже спеціально для них була придумана цікава альтернатива їх улюбленому виду спорту – сніговий гольф! Засновниками цього незвичайного виду спорту вважаються Артур Конан Дойль і Редьярд Кіплінг, великі любителі гольфу. Просто одного разу взимку вони вирішили пограти в гольф на снігу, використовуючи для цього пофарбовані в яскраво-рожевий колір м’ячики, а альтернативою лунок їм послужили порожні консервні банки. Незабаром у цієї забави з’явилося безліч шанувальників, і тепер чемпіонати по сніжному гольфу проводяться в Гренландії, Австрії, Швейцарії і навіть в Аргентині.

Швейцарія також є місцем проведення чемпіонату з ще одному незвичайного виду спорту – сніжному поло. Грати в нього непросто: на замерзлому озері необхідно протягом чотирьох раундів забити у ворота суперника якомога більше пластикових м’ячів, і при цьому утриматися в сідлі. Але, тим не менш, цей виду спорту популярний вже більше двадцяти років, підтвердженням чому служать близько 15 тисяч глядачів, зазвичай приїжджають на турнір в Санкт-Моріц.

  • Пожити в іглу.

igloo-hotel-kakslauttanen-0а1

Жоден, навіть найфешенебельніший готель, не подарує вам такого почуття єднання з природою, як іглу – традиційне житло ескімосів, побудоване зі снігових блоків. Вперше ідея створення такого крижаного готелю виникла більше 20 років тому, коли на одному шведському гірськолижному курорті не вистачило номерів для туристів. Їм видали термоспальникі, і запропонували пожити в снігових будиночках, що вистилають всередині оленячими шкурами. Цю ідею одразу підхопили і в інших країнах. Особливо добре попрацювали в цій сфері швейцарці, які створили в 1995 році у себе на гірських схилах цілий комплекс зі снігових будиночків – Igloo Village, а пізніше було побудовано ще чотири подібних туристичні об’єкти. Очевидці стверджують, що всередині іглу дуже тепло і затишно. А в Igloo Village є унікальний сніговий ресторан, в якому відвідувачам подають глінтвейн і фондю. На створення одного сніжного містечка йде близько 3000 тонн снігу, але щороку все доводиться починати заново, адже в кінці березня снігові будиночки перетворюються на весняні струмки.

  • Покататися на собачій упряжці.

144_01

Ця тисячолітня традиція північних народів вперше міцно вкоренилася на європейському ґрунті в 1978 році, коли в німецькому місті Тодтмос був проведений марафон собачих упряжок, що зібрав 115 команд і понад 13 тисяч глядачів з усієї Європи. Тепер це поширена послуга в туристичній індустрії, і вже всі бажаючі можуть з вітерцем прокотитися в собачій упряжці, яку блакитноокі сибірські хаскі тягнуть зі швидкістю 15-20 км / год. Одні нарти вміщають одного дорослого або двох дітей. Але не варто переживати за свою безпеку, адже протягом всієї подорожі вас буде супроводжувати професійний погонич-каюр. Катання на собачих упряжках може тривати як кілька годин, так і цілий день, з привалами біля багаття. А змагання професіоналів проходять вже не тільки в Тодтмос, але і в іншому німецькому місті -Бернау. Воістину, це видовище, яке варто побачити!

  • Покружляти на параплані.

sh6

Для бажаючих підкорити повітряну стихію є можливість спробувати себе в параглайдінгу – польоті на легкому планері, підтримуваному на висоті висхідними потоками вітру. Цей апарат дуже простий в управлінні. Політ на параплані проходить на висоті близько кілометра, і триває приблизно 10-15 хвилин. Новачки виходять в політ в супроводі інструктора. Цю розвагу вам запропонують в австрійській землі Тіроль, де є кілька центрів параглайдингу. Постарайтеся знайти можливість політати в районі гори Гросглокнер – найвищого піку Австрії – тут вам гарантовані незабутні краєвиди!

А якщо ви все-таки не хочете боротися із земним тяжінням, спробуйте снокайтінг – катання на лижах чи сноуборді з буксирним кайтом по сніжному покриттю. Краса цієї розваги в тому, що вона дозволяє долати значні відстані, не докладаючи до цього значних фізичних зусиль. Відомі центри кайтингу знову-таки перебувають в Австрії – на курорті Обертауерн, недалеко від Зальцбурга.