; Плоди з Дерева щастя - Авіатор

Плоди з Дерева щастя

Плоди з Дерева щастя

Серед безлічі артефактів, покликаних гармонізувати простір навколо людини і привносити всілякі блага в життя їх володаря, особливе місце займають Дерева щастя, або Топіарії, як предмети, які мають не тільки езотеричне, а й художньо-декоративне значення.

Останнім часом Дерево щастя є популярним предметом в дизайні інтер’єрів не тільки в Європі, але і в наших широтах. Причина, по якій Топіарії завойовують серця все більшої кількості людей, проста: по-перше, вони служать гарною альтернативою кімнатним квітам, не вимагаючи при цьому майже ніякого догляду, а по-друге – це завжди сувеніри ручної роботи, що гарантує майже унікальний дизайн кожному дереву.

А простір для творчості тут чималий. У класичному вигляді крона у Дерева – куляста, але буває також пірамідальна, кубічна, і навіть у формі серця. Про різноманітність матеріалів навіть говорити не доводиться – їх зараз величезна безліч. «Виростають» Дерева теж різними за розміром: від крихітних до величезних.

Топиарій – слово, незвичне нашому слуху – має давню історію, і завітало до нас з часів Римської Імперії. Стародавні римляни, як відомо, були великими естетами. Вони, у міру своїх можливостей, оточували себе розкішшю і красою, і велику увагу приділяли організації садів при своїх маєтках. А для догляду за садом був закріплений спеціальний раб – топіарій – пращур сучасних ландшафтний дизайнерів. Слово «topiarius» означає «майстер топосів». У свою чергу, «topia» – це і є декоративна садова ділянка латиною. Середньовіччя, а потім і Відродження підхопили моду на фігурно підстрижені дерева, і так, крізь століття, це мистецтво дійшло до нашого часу.

Але традиція створення Дерев щастя має також і східні коріння. Так, відповідно до фен-шуй, древньокитайської науки про гармонізацію простору, існує ряд символів, здатних допомогти людині в досягненні здоров’я, щастя, довголіття, багатства та інших благ. Дерева щастя якраз і є одним з найпопулярніших талісманів для поліпшення стану справ в сферах життя людини, які в даний момент найбільш потребують корекції. Майстри фен-шуй стверджують, що, в залежності від місця в будинку, в якому стоїть дерево, і матеріалів, з яких воно виготовлене, відбуваються різні позитивні зміни в долі господаря топіарію.

Тому, як не крути, Дерево щастя – корисна і красива дрібниця. І було б незайвим обзавестися таким, щоб, в залежності від вашого світогляду, зривати з нього плоди – естетичні або містичні.