Риболовля на Десні
Вся річка Десна – разом з її притоками і затоками – рай для любителя рибної ловлі. В основному руслі швидкість течії становить від 3 до 4 км/ч, а число видів риб, які водяться в річці, сягає трьох десятків. Як бачите, всі умови для результативної риболовлі дотримані, залишається тільки відповідально до неї підготуватися, і, власне, стати до справи!
Головне питання будь-якого рибалки, вперше виходить на нову водойму: яким трофеєм тут можна «розжитися»? Є великі шанси впіймати дуже цінну, але широко поширену в тутешніх водах таку рибу, як ялець, піскар, гірчак або уклея. А при великому везінні до вас на гачок можуть попастися навіть червонокнижні стерлядь або марена. Ну і ще ваш улов можуть скласти такі види риб: плітка, жерех, лин, щука, карась, сом, синець, бичок, сазан, густера, йорж, судак, язь і т.д.
Друге за важливістю питання: які снасті й наживку брати з собою? Якщо ви розраховуєте зловити ляща, миня, язя, сазана, плотву, густеру, окуня або йоржа, візьміть з собою вудку (донну або поплавкову), в якості наживки для них відмінно підійдуть черв’як або опариш. Якщо ж вас приваблюють хижі породи риб (жерех, судак, головень, і все ті ж йорж і окунь) – запасіться спінінгом і хорошими воблерами. Сома, що живе в ямах на дні, можна зловити на квок, а наживкою повинна бути п’явка або живець. Для лову чехоні потрібна «гумка» (спеціальна вудка з амортизатором з гуми). Клює ця риба на червону нитку або хробака. До речі, «гумка» вам може стати в нагоді і при лові карася, щуки і судака на опариша, живця і хробака.
Оцінивши всі принади літньої риболовлі на Десні, ви, безсумнівно, захочете ступити на її лід з вудкою в руці. Тут є свої нюанси: на початку зими риба краще клює в гирлах приток і у затоках, через те, що основному руслі зменшується насиченість води киснем. Тому, озбройтесь жерлицами і зимовими блешнями, і вирушайте на заливні озера ловити окуня і щуку!
Густера і плотва «люблять» мотиля, і відмінно ловляться в цю пору року на поплавкову вудку. Щоб збільшити свої шанси піти додому з уловом, не забудьте підгодувати рибу в лунці меленими сухарями, висівками або макухою. Зимовими ночами на донні вудки непогано йде минь. Клює він на хробака або живця. На глибоководді в гирлах приток добре клюють на мотиля лящ, синець і плотва. Ловіть їх за допомогою блешні. На блешню ж добре йде судак. Ловити його в цю пору року потрібно в річкових ямах.
І, наостанок, трохи про погоду, в яку ваші шанси на солідний улов значно зростають. По-перше, має бути нормальний атмосферний тиск. Якщо це літо, то повинний бути прохолодний ранок, а вдень дути легкий північно-східний вітерець. Добре, якщо в небі будуть стояти перисті хмари, які розчиняться до вечора. Західне сонце має бути ніжно-рожевим або золотистим. Якщо ніч видалася прохолодною, а на світанку на траву лягла роса або іній (в залежності від пори року) – негайно беріть снасті, і вирушайте на Десну випробовувати своє рибальське щастя!